top of page

128 бригада на сторінках Уолл стріт джорнал

Про 128 окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду написала щоденна американська газета Уолл стріт джорнал (The Wall Street Journal) (WSJ) – одне з найвпливовіших видань не тільки США, а й у всьому світі.

Кореспонденти WSJ зараз перебувають у зоні бойових дій у районі відповідальності «Закарпатського легіону». Їхня стаття називається «Збройні Сили України проходять курси навчання на Джавелінах від американських волонтерів» (Ukrainian Forces Get Crash Course on Javelin Missiles from U.S. Volunteers) і розповідає про американських інструкторів-волонтерів, котрі навчають наших бійців керувати протитанковими керованими ракетами Javelin та NLAW.

«Зброя, що постачається від США та інших західних союзників, зокрема ракети Javelin, відіграли важливу роль у тому, що українські сили змогли відбити масований наступ російської броньованої техніки, – пише видання. – А зараз в Україну надходять важчі системи озброєння, такі як 155-мм гаубиці.

Вашингтон і західні партнери починають надавати українським військам зброю стандарту НАТО, яка може нівелювати перевагу Росії в броні, артилерії та авіації».

Журналісти зустрілися з оператором Джавеліна, штурмовиком 128 бригади Олександром, котрий використовує цей протиракетний комплекс у боях.

«Без «Джавелінів» було б дуже важко зупинити ворога, – сказав Олександр. – Але тепер росіяни знають, що у нас є дуже ефективна зброя, і це стримує й деморалізує їх».

Нагадаємо, що нещодавно про 128 гірсько-штурмову бригаду писало інше впливове американське видання – Нью-Йорк таймс. Посилання на оригінал статті https://www.wsj.com/articles/ukrainian-forces-get-crash-course-on-javelin-missiles-from-u-s-volunteers-116512246020 коментарів
bottom of page