top of page

128 бригада в обличчях #21: Отець Андрій, військовий капелан

Оновлено: 12 груд. 2022 р.

Отець Андрій, військовий капелан (Мукачівська греко-католицька єпархія)


– В бригаді служу вже три роки, моє основне завдання – спілкуватися з військовослужбовцями на духовні теми, розрадити чи підтримати їх у тяжку хвилину, а також відзначити на належному рівні великі християнські свята.


Я їздив до наших хлопців у зону ООС ще до початку повномасштабного вторгнення Росії і зараз теж із ними в зоні бойових дій.


«Закарпатський легіон» – багатонаціональна бригада, тут служать представники різних конфесій, але це не є перешкодою ні для мене, ні для військових. У наших розмовах я передаю загальні християнські цінності, заохочую хлопців до богослужіння. Недавно, наприклад, ми відзначали Великдень, і мені приємно було бачити, що багато бійців перед святом прийшли на сповідь і прийняли святу таїну Євхаристії.


А ще я був вражений, що не побачив у їхніх очах розчарування чи зневіри, тільки високу силу духу! Ми освячували паски в різних підрозділах, і, там, де це було можливо, до солдатів приходили й місцеві мешканці. Незвично було бачити поряд лозові кошики цивільних людей і шоломи наших військових із пасочками. Це поєднання символічне для нашого часу – військові тримають мирне небо над українцями, захищають їх від ворога…


Я постійно молюся, щоб наші хлопці були відважними, сміливими на війні і з Божою поміччю після перемоги повернулися додому, до своїх родин.0 коментарів
bottom of page