top of page

128 бригада в обличчях #19: Олександр, солдат, оператор Javelin та NLAW

Оновлено: 12 груд. 2022 р.

«За один день я знищив із Javelin шість броньованих одиниць російської техніки»


– У лютому я пройшов курси оператора на протитанковій ракеті NLAW і отримав сертифікат. А за два дні до повномасштабної війни почав учитися й на Javelin. Фактично, мені вистачило цих двох днів, у кінці лютого мене відправили на передову.

Перші дні були дуже гарячими, постійно тривали жорсткі бої. Росіяни кинули проти нас величезну кількість техніки, скільки в нас було людей, стільки в них – техніки. Очевидно, розраховували на те, що якщо й підіб’ємо пару одиниць, то на їх місце стануть десятки. Але не так сталося…

Усього з початку війни я дев’ять разів застосовував Javelin. Вісім разів ціль була знищена, один раз пошкоджена. Це три танки, 5 БТРів і одна МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач легкий броньований). Шість із цих цілей я знищив протягом одного дня – 3 березня.

Під час того бою екіпаж російського БТР засік мене на малій відстані і на максимальній швидкості рвонув у мій бік. Хотів задавити, але я відскочив, тому він тільки переїхав мою машину – всюдихід-пікап. Поки розвертався, я підготував Javelin, і водій, зрозумівши, що не встигає до мене доїхати, рвонув назад. Я вистрілив у нього, але оскільки відстань була дуже малою – близько 50 метрів – ракета тільки пошкодила колеса. Словом, він зумів утекти.

Зате інші цілі не втекли. Модифікації знищених танків я не розібрав, у приціл було нечітко видно. Але горіли вони дуже яскраво…

Імпортні протитанкові ракети зручні й нескладні у використанні. Від розпаковки Javelin до першого пострілу минає максимум півтора хвилини, бо має спрацювати охолоджувач. А після першого й наступних пострілів просто знімаєш пускову установку, викидаєш тубус (він одноразовий) і приладнуєш пуск до іншого. Це займає максимум 30 секунд. Тут велика й потужна відеокамера, через неї можна довго спостерігати за ворогом, а не тільки цілитися.

Без імпортної протитанкової зброї нам було б дуже важко стримати ворога. Адже в русні багато техніки, і вона її не жаліла – ті танки, ні людей. А зараз зовсім по-іншому. Ворог знає, що в нас Javelin і NLAW, боїться їх як вогню, і цей страх його стримує, деморалізує.

Дома мене чекає дружина й 3-річний син. Він уже говорить і багато чого розуміє. Каже по телефону: «Тату, повертайся спати додому, ти вже зморився». Я обов’язково повернуся…

На фото: Олександр поряд із вирвою від російського артилерійського снаряду


0 коментарів
bottom of page