top of page

Ремонтно-відновлювальний бат 128 бригади: техніка мусить бути в ідеальному стані

Ремонтно-відновлювальний батальйон (РВБ) – підрозділ бригади, що не знає затишшя й перепочинку. Тут завжди кипить робота – техніки в бригаді багато, і вся вона мусить бути в ідеальному стані.

Бойові машини експлуатуються в екстремальних умовах, на межі своїх технічних можливостей, поломка механізму й відмова в роботі може вартувати провалу бойової операції й життя бійців.

У РВБ це чудово розуміють, тому тут здебільшого служать військові, що мають спеціальну технічну освіту і є професіоналами найвищого класу. Фігурально кажучи, батальйонні майстри можуть залізти в бойову машину через вихлопну трубу, перевірити її всередині, усунути неполадки й вилізти через капот.

Тут замінюють коробку передач на бойовій машині піхоти, перебирають двигун на танку, ремонтують планетарні механізми повороту на гусеничній техніці, тобто відновлюють практично все. Випадки, коли в РВБ не можуть впоратися з поломкою, і техніку відправляють на завод, дуже рідкісні.

У батальйоні є окремий підрозділ, який ремонтує виключно озброєння, – гармати на БМП чи танках, зенітні установки тощо.

Ремонти ведуться по пріоритету – в першу чергу бойові машини: танки, БМП, системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки тощо. А потім – автомобілі: тентовані КрАЗи, УРАЛи, тягачі…

Спеціальна техніка дозволяє робити ремонти на виїзді, в польових умовах.

Відновлюють як наші, так і трофейні бойові машини (які потім працюють на ЗСУ), різниці між ними практично немає.

– Як тільки з передка надходить запит на евакуацію пошкодженої техніки, наші хлопці їдуть туди, затягують машини на трал (можемо витягнути навіть пошкоджений танк) чи беруть на буксир і доставляють сюди, – каже один із офіцерів РВБ. – Для буксировки маємо спеціальні машини – КЕТЛи (колісний евакуаційний тягач легкий), БРЕМи (броньована ремонтно-евакуаційна машина, створена на базі танка Т-72), БТСи (броньований тягач), МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач), трали та інші. Нерідко хлопці забирають із поля бою техніку, яка ще димиться. Буває таке, що тільки виїхали, як те місце накрила ворожа артилерія… Але ми до цього звикли, працюємо на перемогу в будь-яких умовах!


0 коментарів
bottom of page