top of page

Екскомандири 128 бригади серед 25 найвпливовіших українських військових

Екскомандири 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади генерал-лейтенант Сергій Шаптала та полковник Олег Гончарук визнані одними із 25 найвпливовіших українських військових. Про це йдеться в статті НВ за посиланням: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/generali-peremogi-nv-nazivaye-25-nayvplivovishih-ukrajinskih-viyskovih-50276584.html


Сергій Шаптала


«За плечима глави Генштабу навчання у трьох військових вишах — Одеському інституті Сухопутних військ, Національній академії оборони України та Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського. Свій шлях офіцера почав з посади командира взводу до командира окремого механізованого полку.


Служив командиром 128-ї Мукачівської гірсько-піхотної бригади, що під час гарячої фази в зоні АТО захищала низку міст, зокрема Дебальцеве. За це отримав звання Герой України з врученням ордену Золота Зірка.


Згодом обіймав керівні посади в командуванні військ оперативного командування Південь та Захід Сухопутних військ ЗСУ.


Із липня 2021 року Сергій Шаптала начальник Генштабу Збройних сил України.»


Олег Гончарук


«128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді (ОГШБр), що перебуває у складі оперативного командування Захід, Олег Гончарук присвятив п'ять років, три останніх з них — на посаді командира, а до того був в.о. командира та першим заступником - начальником штабу.


Разом з бригадою Олег Гончарук брав участь в операції об'єднаних сил на Донбасі, зокрема в боях за Станицю Луганську, а в перші місяці повномасштабної війни тримав оборону на східному й південно-східному напрямках, зокрема на Миколаївщині. Із кінця літа 128 ОГШБр бере участь у визволенні Херсонщини.


Цього року Олег Гончарук отримав ордени Богдана Хмельницького II та I ступенів і таким чином став лицарем усіх трьох ступенів цієї нагороди, що вручається за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.»

0 коментарів
bottom of page