top of page

Джо Байден процитував штурмовика 128 бригади ЗСУ

Джо Байден процитував штурмовика 128 бригади ЗСУ: «Без «Джавелінів» дуже важко було б зупинити ворога, що наступає!»

Президент США згадав бійця «Закарпатського легіону» в своєму виступі на заводі з виробництва «Джавелінів»

У ніч на 4 травня (за Київським часом) президент США Джозеф Байден відвідав завод Lockheed Martin в Алабамі, який виготовляє ракетні комплекси «Джавелін» та «Стінгер», і виступив із промовою.

Пряму мову президента транслювали провідні медіа США, і вона адресована не тільки працівникам заводу, але й усім американцям, а з огляду на тематику промови, – і українцям, котрі боронять свою країну від російського агресора.

Ось невелика цитата Джо Байдена в перекладі українською:

«Американський народ знає, що роблять працівники на цьому об'єкті, та підтримує боротьбу України за свободу. Тому я прийшов сказати вам: дякую, дякую, дякую!

Ми щодня бачимо в новинах звірства та воєнні злочини, які скоюють російські війська в Україні під керівництвом Володимира Путіна. Це справді жахливо.

Але ми бачимо також неймовірну хоробрість українських бійців, які захищають свою країну всіма можливими способами.

Кілька днів тому The Wall Street Journal процитував молодого українського бійця, котрий сказав: «Без «Джавелінів» дуже важко було б зупинити ворога, що наступає». Цієї зброї торкалися ваші руки і руки українських героїв. І це дало чудовий результат!..»

Останні рядки виступу Джо Байдена – цитата військовослужбовця 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Олександра, котрий на початку березня за один день знищив із «Джавеліна» шість одиниць російської броньованої техніки, в тому числі три танки.

Журналісти «Уолл стріт джорнал» (The Wall Street Journal) – Ярослав Трофімов та Ману Брабо – у супроводі прес-офіцера 128 бригади Ярослава Галаса на початку травня відвідали передові позиції підрозділу, де служить Олександр, і взяли в нього невелике інтерв’ю. Одразу після приїзду прес-групи росіяни накрили позиції наших військових артилерійським обстрілом, який довелося перечекати в напів зруйнованій будівлі. Однак щойно вогонь стих, Олександр розповів про особливості роботи з «Джавеліном».

У відеоролику одразу після фрагменту виступу Джо Байдена вказані цитата Олександра з «Уолл стріт джорнал», яку використав президент США в своєму виступі, фото прес-групи, яка робила інтерв’ю, а також диктофонний запис відповідей Олександра, використаний в «Уолл стріт джорнал».

Виступ лідера наймогутнішої держави світу – президента США – котрий у своїй промові цитує штурмовика 128 бригади, простого солдата за званням, – це свідчення того, що саме Україна є зараз на вістрі світової історії. До війни українців проти російського агресора прикута увага всього світу, а умілі дії штурмовиків 128 бригади є найкращим доказом, що сучасна закордонна зброя використовується за прямим призначенням – ефективно знищує росіян.

Звитяга воїнів ЗСУ, помножена на ефективність новітньої зброї країн НАТО, неминуче призведе до перемоги України!0 коментарів
bottom of page