top of page

Бійці 128 бригади – Герої України, Роман Русник

Роман Русник – командир роти вогневої підтримки, старший лейтенант.

9 березня 2022 року старший лейтенант Роман Русник зі своїм підрозділом обороняв околиці м.Кремінна на Луганщині. Помітивши неподалік наших позицій диверсійно-розвідувальну групу (ДРГ) росіян, він на чолі одного відділення висунувся в той бік і знищив ворога вогнем зі стрілецької зброї. Після чого залишився на відвойованій позиції для подальшої розвідки.

Росіяни відправили на місце бою цілий взвод, і наші бійці зустріли його вогнем, завдавши ворогу значних втрат. Однак оскільки сили були надто нерівними, Роман Русник наказав відділенню відступити, а сам залишився прикрити товаришів вогнем.

Фактично він одноосібно продовжив бій із ворогом і відволік його вогонь на себе.

Перші бійці відділення, котрі успішно відійшли, одразу зв’язалися з бронегрупою, яка рвонула на підмогу і знешкодила росіян. Частину ворогів знищили, ще частина втекла. На жаль, у результаті бою старший лейтенант загинув. Він до останнього прикривав відхід товаришів, пожертвував заради них власним життям.

Роман Русник похований у своєму рідному селі Луг Ставненської громади, що на Ужгородщині. Йому було всього 22 роки…

Указом президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Роману Руснику присвоєно звання Герой України посмертно з удостоєнням ордена «Золота Зірка».0 коментарів
bottom of page